o projektu eLiberec (CZ)

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU eLiberec (CZ)

eLiberec (CZ) je on-line publicistický (NEZISKOVÝ) server tematicky zaměřený na region Liberecka a Podještědí. Naším cílem je vybudovat rozsáhlý publicistický website, na kterém naleznete rozhovory s osobnostmi kraje, zajímavosti, historii, události ze společnosti i kultury a stálý rozcestník, který by měl v našem kraji pomoct k většímu poznání domova i rozvoji osobního života.

Jak jsme naznačili o odstavec více, bohužel jsme projektem neziskovým a nic moc nenasvědčuje tomu, že by se to v brzké době snad mohlo změnit. Proto jestli nás chcete podpořit, tak je to to úplně nejvíc, co pro nás jakožto čtenář můžete udělat. Pod pojmem podpora však nejsou jenom peníze. Budeme také velice rádi, když se zapojíte. A jak? No každý podle svých možností a potřeb.

Jen se zapojit

aneb aby byla pomoc k něčemu

Tak určitě je moderní pomáhat prostřednictvím peněz a nepopíráme, že ty jsou pro budoucí životaschopnost naprosto zásadní, no ale svět není jen o penězích. Peníze jsou prostředek, jak posunout plán realizace z říše snů a zbožných přání blíže do reality a více pod světlo. Takže peníze každopádně ANO, ale je zde mnoho dalších oblastí, se kterými potřebujeme pomoct a čím víc nás na to bude, tím kvalitnější tým můžeme sestavit a na konci toho všeho bude on-line publicistika, která lidem přináší možnost vypořádat se s tím co bylo, dále do mlhy zapojený obraz toho, co teprve bude a v neposlední řadě schopnost vnímat to, co se děje právě nyní. Autoři psaného textu

Hledáme nové parťáky

hledáme nové spolupracovníky

aby se nám aspoň trochu dařilo realizovat náš sen, potřebujeme lidi, co umí zajímavě psát, nebojí se tématu ani toho, o kom píší, ale kteří nadevše ctí pravidla ověření zprávy ze tří zdrojů a které baví u práce přemýšlet.

Potřebujeme kolegy, kteří svůj život zasvětili historii a předně historii Liberecka (v širším slova smyslu). Takové kolegy, kteří i příběhy a věci staré dvě i víc století dokážou čtenáři přiblížit, jako by se to odehrálo dne nebo naopak jako by bylo možné ze současnosti projít bránou do středověku.

Hledáme kolegy s láskou ke sportu a jsou schopni své zážitky přetlumočit přes krátké články s fotografií a stejně tak hledáme kolegy milující umění, divadlo, kino a tento svůj svět dokážou otevřít všem ostatním.

A to zdaleka není vše. Hledáme kolegy či spíše kolegyně, kteří milují svůj rodný český jazyk a mají jazykový cit a troufají si na práci editora a korektora. Jakkoliv vždy musí stát za článkem nějaký

novinář/publicista, tak za dobrým článkem musí být vždy kvalitní korektor(ka) či editor(ka). Čím víc je člověk ponořený do svého tématu, tím míň se mozek soustředí na gramatickou a slohovou čistotu.

Většina novinářů je přesvědčena (znám to u sebe), že to, co právě dopsali, je vrcholem literární tvorby, jakkoliv se jedná třeba o překvapivou zprávu, že houby rostou více v lese než uprostřed náměstí.

A právě to je ta chvíle, kdy musí editor zvážit, jestli takový článek v sobě má nějaký náboj a stojí za to ho publikovat nebo je lepší dát jej mezi stohy dalších článků do šuplíku „pro paní příhodu“.

MAPA STRÁNEK – SITEMAP

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*